Kobieta w niczym już praktycznie nie chce odstępować od mężczyzny. Szczególnie, jeżeli ma się na myśli różnego rodzaju sytuacje biznesowe, a także posiadaną wiedzę na temat nowinek technologicznych. I tutaj kłania się wybór laptopa pod względem cech przewodnich pań. Niektóre z nich chcą mieć laptopy takie same jak większość panów, ale raczej istnieje stereotyp o tym, jaki najlepszy jest laptop dla kobiety.

Raczej większość kobiet zwraca uwagę na wygląd zewnętrzny laptopa, mało która interesuje się jego właściwościami danymi technicznymi. Dlatego można spokojnie powiedzieć o tym, że nie mają one trafnego gustu, jeżeli nie będą się posiłkować radą kogoś, kto faktycznie się na tym zna.

Laptop musi spełniać swoje wszechstronne zadanie podczas relaksu jak i zarówno w trakcie pracy. A świadczyć będą o nim takie parametry na przykład jak wytrzymałość baterii, karta dźwiękowa oraz karta graficzna, czy chociażby ilość RAM. Dodatkowo, trzeba zadbać, aby obudowa nie była tylko i wyłącznie ładna, ale również trwała na różne zarysowania.